Kikinda ispala u rukometnom Kupu Srbije: Poklekli na pragu iznenađenja

Nakon lošeg izdanja u ligaškim borbama za bodove minulog vikenda kada su na domaćem terenu deklasirani od Proletera, što je večeras rezultiralo mizernom posetom od jedva stotinak gledalaca, rukometaši Kikinde bili su na pragu iznenađenja u četvrtfinalu Kupa Srbije, ali su poklekli u samoj završnici utakmice u „Jezeru” protiv Kragujevčana. Kikinda – Radnički 28:30.

Odlično prvo poluvreme odigrali su Kikinđani, ali ipak nisu do kraja kaznili očajnu igru gostiju i na odmor su otišli s prednošću od samo tri gola razlike – 18:15. Radnički je u nastavku zaigrao nešto bolje, ali Kikinda je bila ekipa koja je i dalje držala sve konce. Gosti nisu uspevali da stignu niti do minus jedan. Međutim, nešto više od tri minuta pre kraja Kragujevčani su prvi put izjednačili, a u istom 57. minutu i poveli. Stali su domaćini kao omađijani preokretom i više nije bilo nedoumice koji će od timova na završni turnir Kupa koji nosi ime prof. dr Branislava Pokrajca. Trener Goran Kurteš rekao je nakon meča:

– Bili smo bolji, ali nismo imali snage da privedemo meč u koji smo ušli bez četvorice povređenih, a još dvojica su nam se povredila. Srećniji je pobedio, a sada ovako iscrpljeni moramo protiv Metaloplastike, već za četiri dana, ostaviti srce na terenu.

Stanimir Komarek, kapiten Kikinđana, dodao je:

– Povreda za povredom prati nas ove sezone. Večeras smo izneli meč nas osmorica, a čeka nas susret s drugoplasiranom Metaloplastikom. Možda nam se tada vrati sreća koja nas je večeras napustila.

Slaba uteha na kraju, za igrača večerašnje utakmice proglašen je golman Kikinde Marko Gaćinović, a naredni meč između Kikinđana i Šapčana na rasporedu je u nedelju s početkom u 20 sati.

MRK Kikinda: Balaban, Kukić, Stojanović 2, Vidović, Kostić, Trninić, Miškov, Šijan 5, Vrgović 10(5), Panić, Rakić 2, Komarek, Ilijin 9, Gaćinović.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...