Доигравање за улазак у Суперлигу: Колубара повела против Кикинде

У првој утакмици финала доигравања северно-централне групе Б лиге за улазак у Суперлигу, рукометаши Колубаре вечерас су у Лазаревцу, 27:26 савладали МРК Кикинду. Добро су Кикинђани ушли у меч, имали вођство и на одмор отишли с плус четири, било је 9:13. И у наставку игре Кикинда је водила све до 42. минута, тада су Лазаревчани први пут поравнали. Опет је наша екипа створила три поготка вишка, Колубара је поново изједначила, а онда Кикинда, 12 минута пре краја стигла до плус два.

Пет минута касније, након мини-серије домаћина од 3:0, уследио је преокрет, прво вођство Колубаре и неизвестан финиш. Наши момци нису долазили у вођство, још трипут су се враћали у резултатски егал, последњи пут у 58. минуту, а потом је Колубара с два гола осигурала тријумф па погодак Врговића, десетак секунди пре краја са црте седмерца, више није могао утицати на коначан исход.

Узвратна утакмица на распореду је у недељу, у „Језеру”, с почетком у 19 сати. Уколико победи Кикинда, биће одиграна мајсторица у Лазаревцу, а ако Колубара и тада буде успешнија пласираће се Суперлигу док ће наш тим наставити доигравање за прелазак у елиту.

МРК КИКИНДА: Ђукић, Балабан, Мајкић, Лисица 4, Георгијевски, Трнинић 2, Марковић, Тодоров, Врговић 7(3), М. Панић 1, Л. Панић 2, Татари, Китановић, Стојановић, Јовановић 5, Бошковић 5.