Спорт

rukomet-mrk

Победом, у дворани Језеро”, од 31:29 над екипом Новог Београда, рукометаши другопласиране МРК Кикинде задржали су корак за зрењанинским Пролетером који је на челној позицији табеле Б лиге „Свеер-Центар” и даље са шест бодова вишка.
Вечерас на свом паркету, Кикинђани су на одмору губили од Новобеограђана 15:16, али су у наставку игре убрзо преузели све конце игре у своје руке. Предност је потом расла и бивала и у појединим моментима уверљива у корист нашег тима, средином наставка износила је плус пет, а тек у самом финишу меча гости су запретили, пришавши на минус један. Преломан тренутак меча био је два и по минута пре краја, када је Лисица погодио за 30:28, до краја су ривали још по једанпут погађали, најпре Кикинђани, па дилеме коме припадају бодови, у сусрету у којем ја иначе за играча утакмице проглашен Лука Панић, није било.
Следећи противник МРК Кикинде, за осам дана, биће Црвенка у истоименом селу у Бачкој, а три дана касније, у среду 5. марта у „Језеру”, на распореду је дерби, у нашем граду гостоваће Пролетер.
МРК КИКИНДА: Балабан, Цвијановић, Лисица 7(2), Трнинић 2, Јокић 5, Ћосић 1, Тодоров 1, Врговић 1, М. Панић, Китановић, Л. Панић 9(3), Татари, Јовановић 4, Бошковић 1, Ковачевић, Максимовић.
Д. П.

kuglanje

Ремијем 4:4 (3.388:3.388) у Новом Саду с Алиментом, куглашице Кике 0230 задржале су лидерску позицију и два бода предности у односу на Новосађанке, актуелне првакиње државе, и четири кола пре краја шампионата Суперлиге на корак су од освајања историјског шампионског наслова!
– Још је рано за славље, чекају нас два тешка гостовања до краја сезоне, оба у Новом Саду, Војводини и Радничком – опрезна је Нада Команов, капитенка Кикинђанки.
Пре поменутих гостовања, у наредном колу, Кикинђанке ће у Новом Бечеју дочекати Славиу из Ковачице.
КИКА 0230: Француски 530, Санто 581, Команов 581, Френц 610, Драганов 538, Шибул 548.
Д. П.

ofk-kikinda

Башаид – Гледалаца: 150. Судија: Иван Репчек (Врбас). Стрелци: Молнар 16. за ОФК Кикинду, Истратју 51. Аврамеску 70. за Политехнику.
ОФК КИКИНДА: Тасић, Гајић, Чутовић, Хромиш, Виола, Мирков, Грковић, Станковић, Мојсиловић, Молнар, Ковачевић. Играли су још: Стојанов, Бркљач, Загорац, Васовић, Будаи, Ђорђевић, Пајтин, Пјошта, Виловски.
ПОЛИТЕХНИКА: Мосуарка, Миклауш, Рошу, Р. Ћурел, Нађ, Ротарју, Д. Ћурел, Пруна, Пурека, Маринку, Истратје. Играли су још: Енашеску, Фазекаш, Татару, Аврамеску, Амарјеј, Хуминик, Михаеску, Мош, Криста.
Због стања терена у Кикинди, једину домаћу зимску проверу, севернобанатски српсколигаш имао је у Башаиду, а ривал је био, сада већ по традицији, румунски трећелигаш из Темишвара. Молнар је после четврт сата донео предност Кикинђанима, након повратне лопте и гужве пред голом Политехнике, а наш тим потом био је далеко бољи ривал до одмора док су у игри биле прве поставе на обе стране.
У наставку, обојица тренера промешали су карте, а убрзо, после погрешног додавања Будаија у свом казненом простору, Кикинђане је казнио Истратје. Након поравнања и други погодак, за преокрет, био је поклон Румунима, тада је, после лоше интервенције голмана Тасића, поентирао Аврамеску.
Д. П.

luka-panic

Лука Панић (20) један је од најперспективнијих спортиста Кикинде. Да ће по лепом памтити 2024. годину говоре награде и признања која је освојио. Проглашен је, најпре 2023. године, за најперспективнијег, а прошле за најбољег спортисту године у организацији Спортског савеза, а свега неколико дана касније припала му је и награда Града Кикинде за допринос развоју спорта. Мало је недостајало и да освоји признање за најбољег појединца Супер Б лиге у организацији Рукометног журнала. А како је све почело.

-Са родитељима и братом живео сам у Банатском Великом Селу. Као и у свакој месној заједници постоји само фудбалски клуб и моје бављење спортом започео сам у „Козари“. Рукомет сам увек пратио, посебно што су моје тетке Марија и Јелена Агбаба, у овом спорту браниле боје репрезентације. Решио сам пре седам година, да тренирам рукомет у „Кикинди Гриндекс“, где се и данас налазим. Тетке су ми велика подршка и угледам се на њих – открио нам је Лука.

Први тренер био му је Станимир Комарек, који је допринео да Панић заволи овај спорт. Таленат је брзо уочен од стране управе клуба и Лука није дуго чекао да постане првотимац.

– Љубав, али и напорни тренинзи и рад, довели су до тога да постанем део јуниорске репрезентације Србије са којом сам учествовао на Европском првенству у Словенији. Ове године очекује нас Светско првенство на ком се надамо што бољем пласману. Три пута, као пивотмен у тиму „Кикинде Гриндекс“, освојили смо Куп Војводине – наводи наш саговорник.

Рукомет описује као динамичан и тежак спорт.

-Мора пуно да се тренира, не само са лоптом и на терену, него и у теретани. Радим доста на техници, а заједно са саиграчима, издвајам доста времена на видео анализе противничких тимова. Ту посебно обратим пажњу на начин игре оних рукометаша које чувам на утакмицама, какве финте имају, како шутирају. Много је фактора који утичу на то ко ће победити, посебно уколико су тимови изједначени у знању и снази – истиче Лука Панић.

Лука је завршио Основну школу „Славко Родић“ у Банатском Великом Селу, након чега се са породицом преселио у Кикинду:

-Желим да се захвалим оцу, мајци и брату Милану који су, да бих ја могао да тренирам и два пута дневно. А није било њихове пожртвованости, верујем да не бих има оволико успеха.

Завршио је и Техничку школу „Михајло Пупин“, смер управљање ЦНЦ машинама где је био проглашен за спортисту генерацију.

-Фокусирао сам се на спорт. Пре подне сам у теретани и имам шутерске тренинге, а послеподне екипно тренирам. Током јутра радим до 1,5 сат, а увече до два сата – напомиње Лука.
Перспективни спортиста, каже, да није још остварио зацртане циљеве.
-План нашег рукометног тима је да се врати у најелитнији ранг такмичења Супер лигу. Уверен сам да ћемо успети јер имамо и знање и квалитет. Након тога, мој лични циљ је да заиграм негде у иностранству, да будем са врхунским рукометашима, да будем део Лиге шампиона – прецизира Панић.

Школа је, вели важна, те ће сигурно наставити образовање у сфери спорта. И млађи брат Милан, такође је рукометаш и игра у првом тиму кикиндског клуба. Тренутно се налази на припремама са пионирском репрезентацијом у Крагујевац.

-Добар је, ради, тренира, бори се. Пуно му помажем, ту сам да будем за њега. Понекад није расположен да иде на тренинг и тада превагне моје убеђивање – са осмех напомиње Лука Панић.
Уговор са „Кикиндом Гриндекс“ важи му до краја сезоне и уколико уђе у виши ранг такмичења уговор ће му важити још годину дана. Оптимиста је и уверен је да ће управо тим из нашег града поново заиграти раме у раме са Црвеном звездом, Партизаном, Металопластиком, Панчевом…

На самом крају разговора Панић је закључио да се је Банатско Велико Село село рукомета. Ту су сестре Агбабе, браћа Панић, сестре Чубрило Ана, Нина, Николина и Сандра, и све су успешне рукометашице, Невена Бјелић.

ПРАТЕ ГА СКАУТИ

Менаџери прате утакмице и јављају се.
-Јавило се доста људи, нарочито после утакмице са „Војводином“. Има позива и схватам да сам све ближе свом циљу. Међутим фокус ми је на остатак првенства у „Кикинди Гриндекс“, не журим нигде и уверен сам да ће све доћи на своје место – сазнајемо од Луке.

ПОДРШКА НАВИЈАЧА

Мало је недостајало да постане најбољи појединац Супер Б лиге.
-Врло мало гласова делило ме је и од ове титуле. Тек тада сам увидео колико, првенствено мојих суграђана, гледалаца који редовно долазе на наше утакмице, али и колега, ме зна и пружа ми подршку. То ми је подстрек да не одустајем, да дам све од себе како бих био још бољи рукометаш – рекао је наш саговорник.

A.Ђ.

vaterpolo

У 12. утакмици сезоне, ватерполисти последњепласираног ЖАК-а претрпили су 11. пораз, 29:4 (6:1, 7:0, 6:2, 10:1) у Шапцу од Саве, па су највероватније запечатили судбину, иако су до краја сезоне у нашем другом рангу преостала још четири кола и има довољно бодова у оптицају. Но, тако је само у теорији.
Кикинђанима је, наиме, панчевачка Младост, прексиноћном победом у Суботици над Спартаком, утекла шест бодова и сада их има девет, као и Суботичани, и тешко је чак и замислити на који начин ЖАК може достићи две поменуте екипе с којима је до вечерас био у каквој-таквој трци за избегавање последње позиције на табели.
У следећој утакмици, у суботу од 20 сати у „Језеру”, ЖАК ће дочекати састав Београда.
ЖАК: Шушница, О. Сивчев, И. Сивчев. Тица, Менда, Марић, Ђукић 1, Булатовић 1, Гавранов, Симић 2.
Д. П. 

odbojka

Одбојкаши Северног Баната, као формални гости, пошто су јесенас заменили домаћинство, у дворани школе у Микронасељу данас су савладали 3:0 екипу Веста из Шида. Петом победом у сезони најквалитетнијег војвођанског ранга, уз девет пораза, Кикинђани су се по броју тријумфа поравнали с данашњим противником, а померили су се и на лествици две позиције више, сада су осми у лиги 12 клубова. Наредне суботе, Кулпин, у истоименом бачком селу, дочакаће састав из нашег града.
Сезона је настављена устепену ниже за девојке, у којем се надмећу два кикиндска клуба. Одбојкашице Кикинде 0230, у Војвођанској лиги „Југ”, победиле су 3:0 у Крајишнику, док је Кикинда поражена истим резултатом у Житишту. Следећег викенда петопласирана Кикинда 0230 биће домаћин Житишту, а последња, осма, Кикинда екипи Херцеговине из Равног Тополовца.
Д. П.

kosarka

Великокикиндски „Лавови” остварили су и 13. победу у низу, у исто толико утакмица другог војвођанског ранга, групи „Б”. У Сивцу, против истоименог клуба, славили су резултатом 99:57.
Сјајан шутерски почетак утакмице имали су ученици тренера Мирка Буцала, чак осам „трица” убацили су у првој четвртини, а потом уз одличну тимску игру и предвођени Влаховићем, који је остварио импресивних 15 асистенција, увећавали су предност и завршили меч уз 42 поена вишка.
Одлична је партија била и младих играча, Савковића и Маљковићa, били су без промашаја ван линије 6,75 са по 14 забележених поена док је борбеност капитена Бунгхарта, који је остварио 11 скокова, била кључна за успех.
Стандардно одличан наступ имали су искусни Жигон с 20 поена и Оличков с учинком од 17 поена и 10 скокова, а победи су допринели и Шаренац с 14, Мијатовић с 12, Голе с пет поена и Максимовић с три поена.
Д. П. 

dzudo

Млади џудист кикиндског Партизана Никола Исаков (на слици с клупским друговима, други с лева) заузео је друго место у одговарајућој тежинској категорији, на турниру у румунском граду Дробети-Турну Северину.
Д. П.

kuglanje

Куглашице Кике 0230 уписале су и 12. победу у сезони Суперлиге. У 13. колу, Кикинђанке су, као домаће у Новом Бечеју, савладале максималним резултатом 8:0 (3.475:2.898) састав зрењанинског Баната и као водеће на лествици, на дерби ће сезоне другопласираној Алименти, предстојеће суботе у Новом Саду.
Како је било и очекивано, у најважнији меч у клупској историји, Кика улази с вишком од два бода у односу на тренутне државне првакиње и у случају победе биће надомак историјског наслова, а лидерску позицију сачуваће чак и ако изгуби од Новосађанки, резултатом од 5:3, али тада би две екипе наставиле трку бодовно поравнате.
КИКА 0230: Вујасин 537, Француски 575, Санто 586, Шибул 579, Френц 586, Команов 612.
Д. П. 

rukomet

С „пола гаса” рукометаши МРК Кикинде прошетали су Бачком Паланком и у дворани „Тиквара”, у другом колу наставка сезоне северно-централне, једне од две, групе Б лиге високо поразили домаћи тим Лавова, претпоследњепласираног на табели, резултатом 33:22 (15:11).
Вечерас је овај сусрет у поменутом рангу једини био на распореду, а Кикинђани су сада, с утакмицом више, други на табели, уз четири бода заостатка за водећим зрењанинским Пролетером, који ће сутра одмерити снагу с Новим Београдом у гостима. Инђија је трећа и уз меч мање, има и бод мањка уз односу на МРК Кикинду, а Инђијци ће сутра у Аду.
За седам дана, у суботу од 18 сати, Кикинђани ће у „Језеру” дочекати Новобеограђане.
МРК КИКИНДА: Балабан 3, Лисица 5(1), Трнинић, Јокић 6, Ћосић 1, Тодоров 1, Врговић 2, М. Панић 2, Китанпвић, Л. Панић 8(1), Јовановић 1, Бошковић 4, Ковачевић, Максимовић
Д. П. 

error: Content is protected !!