Спорт

одбојка

Поводом тријумфа на финалном турниру одбојкашког Првенства Војводине и пласмана на државни шампионат, претпионире Северног Баната посетили су градоначелник Младен Богдан и градски већник за спорт Александар Аћимов.
– Град Кикинда не само да подржава одбојку, подржава све спортове у граду, а нарочито када су најмлађи у питању. Ово што су урадили прошлог викенда показује само рад са млађим категоријама и управо је то оно на чему треба да се базира спорт у нашем граду. Рад са млађим категоријама свих узраста како са мушким тако и са женским селекцијама како у одбојци тако у свим осталим спортовима и град Кикинда ће увек да подржи рад са децом и да помогне ће колико је то у могућности града, а оно што посебно треба истаћи је труд, пре свега ових клинаца, како њих тако и тренера који их води – рекао је Аћимов.
Милан Радосавчев, тренер Северног Баната, надовезао се.
– Деца раде, то је наважније, четири или пет тренинга недељно, како буду расли тако жемо имато веће амбиције. Осам утакмица смо одиграли и све победили, уз један изгубљени сет, ја већ 20 година играм по тим турнирима и овакав резултат не памтим ни једне екипе.
Мали Филип Макивић додао је:
– Било је лепо, потрудили смо се, екипа нам је сложна, а дуго смо се припремали, тренер нас увек бодри и учи да се исправимо кад неђшто погрешимо. Ако вршњаци желе нека нам се придруже, одбојка је леп спорт, а стећи ће и нове другаре.
Д. П.

стони-тенис

Дубл Лена Терзић-Лаура Варга заузео је друго место на Првенству Србије за млађе кадеткиње, минулог викенда, у Оџацима. Чланица кикиндске Галадске Терзин и Варга (СТК Темерин), биле су запажене и у старијем кадетском узрасту, освојиле су бронзу.

У појединачном надметању Терзин је у оба поменута узраста стигла до четвртфинала, а наступио је још један Кикинђанин, кадет Марио Бањаш који је испао у шеснаестини финала.
Д. П. 

рукомет

У северно-централној групи Б лиге, рукометаши МРК Кикинде победили су у Инђији истоимену екипу, Црвена звезда код куће састав Путинаца из села истог имена у Срему, а Кикинђанке у Језеру”, у дуелу екипа са зачеља, Бајмочанке док су Мокринчанке ремизирале у Долову.
ИНЂИЈА – МРК КИКИНДА 28:31
У Срему није било дилеме која ће екипа дописати два бода. МРК Кикинда овом победом, највероватније, осигурала је друго место пред доигравање четири првопласиране екипе. До тада преостала су још четири кола у лигашком делу, а у суботу, од 18 сати, у „Језеру” гостоваће суботички Спартак.
МРК КИКИНДА: Балабан, Цвијановић 1, Лисица 5(1), Трнинић, Јокић 3, Ћосић 2, Тодоров, Врговић, М. Панић, Л. Панић 8, Татари 4, Јовановић 3, Бошковић 5, Ковачевић, Максимовић.
Ц. ЗВЕЗДА – ПУТИНЦИ 34:32
У Првој лиги Војводине, следећи ривал седмопласиране Звезде биће РА Динамо, у Панчеву, четврти на табели.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Косановић, Мајкић 2, Дражић 11(3), Дукатаров 4, Раду, Крспогачин, Китановић, Векић 5, Миливојевић, Божић 1, Грбић, Блажић 5, Ладичорбић, Малуцков, Буквић 6.
ЖОРК КИКИНДА – РАДНИЧКИ 30:20
Кикинђанке, треће одоздо на лествици Прве лиге Војводине, у наредној рунди гостоваће у Дебељчи, водећем Спартаку.
ЖОРК КИКИНДА: Дрљача 8(1), Нунић 5(1), Марковић, Нађ, Фазекаш 2(1), Салма 4(1), Матић, Тот, Липтаи, Попадић 6(1), Вуковић 1, Бркин 4(1), Хуанг.
ДОЛОВО – ЖРК МОКРИН 43:43
У Другој лиги Војводине за девојке, пете Мокринчанке у следећем колу дочекаће трећепласирану Јабуку.
ЖРК МОКРИН: Матић, Коканов 16(2), Бркин 7(5), Ладичорбић 3, Вукобрат 6(1), Пешић 5, Чворак, Бабић 5, Алмаши 1, Вулетин.
Д. П.

одбојка

Претпионири Северног Баната освојили су прво место на завршном турниру Првенства Војводине у Сремским Карловцима за одбојкаше рођене 2012. године и млађе.
Мали Кикинђани, ученици тренера Милана Радосавчева, најпре су у полуфиналу савладали 3:1 домаћина Стражилово, а у финалу били бољи 3:0 и од новосадског Волеја па су изборили и пласман на Првенство Србије, а пошло им је то за руком уз само један изгубљен сет током целог циклуса војвођанског шампионата.
За Северни Банат играли су: Макивић, Мутапчић, Стојков, Инђић, Каналаш, Родић, Орашанин, Олајић, Попов, Поморишац, П. и М. Вујовић.
Споменимо још, пре поменутог надметања најмлађих, одигране су и лигашке утакмице у сениорској конкренцији момака и девојака, а сезона је при крају. У трећем мушком рангу, групи која окупља војвођанске клубове, Северни Банат наступио је у 19. колу са свега шесторицом играча у записнику, а у Новом Саду поражен је 3:0 од друге екипе Војводине. Седмопласирани Кикинђани у недељу, од 17 сати, у дворани „Језеро” чекаће тим Хајдука из Куле, који степеник испод њих.
У конкуренцији девојака, степену ниже – Војвођанској лиги групи „Југ”, петопласирана Кикинда 0230 победила је 3:0, последњу, осму Кикинду. Последње коло Кикинди 0230 доноси сусрет с Порлетером у Зрењанину, а Кикинда ће чекати Крајишник из истоименог села.
Д. П.

фудбал.-вфл-+-пфл-+-мфл

Резултати 18. кола Војвођанске лиге „Исток”: Будућност – Слобода 0:1 /Карановић/, Јединство (В) – Пролетер 2:0, Бегеј – Борац 2:1, Русанда – Јединство (БК) 0:7, Козара – Долово 1:1 /Ратко/, Младост – Напредак 4:0, Црвена звезда – БАК 4:1 /Попесков, Голијанин, Војводић, Цвијановић/, Полет (И) – Полет (Н) 0:4 /Драганов, Ђукић двапут, Зорић/.
ПОРЕДАК: Младост 45, Бегеј 43, Будућност 37, Црвена звезда 32, Борац 31, Јединство (БК 30, Долово 29, Слобода 28, Јединство (В) 27, Козара 25, Полет (И) 24, Полет (Н) 22, БАК 12, Русанда 9, Напредак 8, Пролетер 6.
У 19. колу, у суботу и недељу (15.00), играће: Козара – Будућност, Јединство (БК) – Бегеј, БАК – Младост, Пролетер – Слобода, Долово – Русанда, Борац – Полет (И), Полет (Н) – Црвена звезда.

ПОДРУЧНА ЛИГА „ЗРЕЊАНИН”
Резултати 18. кола: Јединство – ЖАК 1:1 /Ходик/, Банат – 2.октобар 3:1, Омладинац – Делија 2:1 /Спахић/, Младост – Граднулица 0:3, Црвена звезда – Војводина 2:0, Напредак – Раднички 0:0, Задругар – Билећанин 1:1, МСК – ЖФК Банат 0:3.
ПОРЕДАК: Граднулица 46, Задругар 38, 2.октобар 34, Банат 33, МСК 29, Јединство 26, Напредак 26, ЖФК Банат 25, Војводина 25, Омладинац 24, Билећанин 23, ЖАК 20, Делија 20, Младост 19, Црвена звезда 15, Раднички 10.
У 19. колу, у суботу и недељу (15.00), играће: Делија – Банат, МСК – Јединство (НБ), ЖФК Банат – Задругар, Билећанин – Напредак, Раднички – Црвена звезда, Војводина – Младост, Граднулица – Омладинац, 2.октобар – ЖАК.

МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА „КИКИНДА-ЖИТИШТЕ”
Резултати 11. кола: Војводина – Тереквеш 3:2, Подгрмеч – Пролетер 1:2, Борац (А) – Бега 2:1, 1.октобар – Борац (И) 0:4 /Јакшић двапут, Миркоњ, Коман/, Рохам – Јединство 7:1.
ПОРЕДАК: Борац (А) 28, Борац (И) 27, Рохам 23, Бега 21, Војводина 20, Јединство 17, Пролетер 10, 1.октобар 8, Тереквеш 6, Подгрмеч 0.
У 12. колу, у недељу (15.00), играће: Тереквеш – Рохам, Јединство – 1.октобар, Борац (И) – Борац (А), Бега – Подгрмеч, Пролетер – Војводина.

пливање

У Лиги младих пливача Војводине за млађе пионире и пионире, која је одржана у Новом Саду, чланови Велике Кикинде освојили су 19 медаља и по том параметру били су други док су у екипном пласману заузели треће место. Одличја су освојили у узрасту млађих пионира Александра Протић (три сребра и бронзу) и Лена Стојановић (по злато, сребро и бронзу), а у конкуренцији пионира: Лука Бубуљ (злато), Огњен Терек (два сребра), Јована Савић (сребро), Александар Соколаи (два злата и сребро), Јована Сабо (злато), Лена Бикић (сребро), Сања Стојков (бронза), а ту су још и два злата у штафетама 4х100м краул (Соколаи, Ђукић, Бубуљ, Терек) као и женској штафети (Бикић, Стојков, Сабо, Савић).
Д. П. 

куглање

Претпоследње коло куглашке Суперлиге за даме откуглала је Кика 0230. Победиле су Кикинђанке у Сенти истоимену екипу уверљиво 7:1 (3.193:3.125), али, након два везана пораза који су претходили сусрету у поменутом бачком градићу, све су даље од наслова првакиња Србије, који би био историјски.
Но, близу је Кика понављању пласмана из прошле сезоне, освајању другог места и још једног, трећег у низу, изласка у Европу. Биће Кикинђанкама за тај подухват потребан још најмање реми у последњој рунди надметања, која је на распореду за две седмице, а тада ће Кика гостовати у Новом Саду, Радничком.
КИКА 0230: Фрнацуски 529, Шибул 543, Санто 514, Дрганов 532, Френц 512, Команов 563.
Д. П. 

ѕудо

На Првенству Војводине у Степановићеву, селу недалеко Новог Сада, јуниор кикиндског Партизана Никола Исаков, у одговарајућој тежинској категорији био је први, Миа Мортвански друга, а Вељко Вишњеи и Милош Ракин поделили су трећа места. На деоби треће позиције, у једној од тежинских категорија, завршио је и млађи пионир (или млађи дечак како тај узраст однедавно у Џудо савезу Србије називају) Синиша Попесков. Поменути су били запаженији међу младим Партизанима који су наступили, а било их је укупно деветопо.

Д. П.

23-3-са-свих-страна-1-ватерполо

Одиграно је последње лигашко коло у другом рангу надметања за ватерполисте, а Кикинђани су, према очекивању, поражени и у Панчеву: Младост – ЖАК 19:11 (4:2, 5:3, 6:3, 4:3). Био је то 15. неуспех ЖАК-а у 16. утакмици сезоне па је, знало се то и одраније, клуб из нашег града остао чврсто прикован за последње, девето место на табели и испао у најнижи степен такмичења.
ЖАК: Шушница, Видицки, Тица 2, Стојановић 5, Ђукић, Марић, Булатовић 2, Гавранов 2, Симић, Менда.

Д. П. 

офк-кикинда

Треће коло наставка првенства у српсколигашкој „Војводини” донело је ОФК Кикинди први пролећни пораз. На гостовању у Чонопљи, Кикинђани су изгубили минимално 1:0, али утисак је да су победу Слоги испоручили, на тацни као дар, управо фудбалери из нашег града.
Иницијатива домаћина у уводу изродила је након четврт сата игре и прву велику прилику за Слогу, али је домаћи играч тукао изван оквира. Узвратио је Стојанов на супротној страни, голман Чонопљана интервенисао је некако, али никога од нападача Кикинђана није било близу па је изостала и евентуална угроза након одбитка. Стојанов је је још једанпут покушао, у 34. минуту после центаршута, тада ударцем главом, али лопта није ишла у оквир гола. Три минута касније Мојсиловић је био у најбољој прилици до тада. Стојанов га је главом послужио, али је Мојсиловић у стопостотној шанси млако шутирао па је резултат остао непромењен.
Почетком наставка, вођство домаћина. Слободан ударац искоса, у 51. минуту, вешто је извео Швељо, добро нациљавши ближи угао, али погодак за водство Слоге, ипак, у огромној мери иде на душу голману ОФК Кикинде Тасићу. У 62. минуту још једна стопостотна прилика за Мојсиловића, нашао се у празном простору сам пред чуваром мреже Слоге и још млитавије шутирао него у првом полувремену, ако се овај други покушај уопште и могао назвати ударцем. Мојсиловић је једноставно речено послао лопту у наручје противничком голману. У 77. минуту Кудрић је могао све решити, избио је сам пред Тасића, који му је кренуо у сусрет, и тукао у њега. И на крају, Виловски је, у петом минуту судијског додатка, промашио немогуће, погодио је стативу, а био је тада и он, као и Мојсиловић у два наврата пре њега, у стопостотној шанси.
ОФК КИКИНДА: Тасић, Загорац (Будаи), Хромиш, Чутовић, Гајић, Мојсиловић, Васовић (Ивановић), Стојанов (Ковачевић), Рафаел (Виловски), Грковић, Ђорђевић (Станковић).
Д. П.

ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”
Два од четири наша клуба на војвођанском „Истоку” одиграли су данас мечеве 18. кола, у Великом Селу Козара је ремизирала с Доловом, резултатом 1:1 (Ратко), а у Српској Црњи новокозарачка Слобода победила је 1:0 (Карановић) тим Будућности. Сутра од 15 сати, у Руском Селу, Црвена звезда дочекаће БАК из Беле Цркве, а наковачки Полет играће против имењака у Идвору.

error: Content is protected !!