Спорт

косарка

Кошаркаши Велике Кикинде, поразом у гостима од Апатина, резултатом 85:78 (14:18, 18:23, 27:17, 26:20), у последњем колу сезоне Друге лиге Кошаркашког савеза Војводине, четврти је то степен надметања, нису успели да се пласирају у ранг више. Тренер Мирко Буцало, одмах након утакмице, истакао је:
– Тешко је било шта рећи после овакве сезоне… Након 19 победа у низу, прву и једину утакмицу коју смо изгубили, била је ова. Цела сезона стала је у један меч, а све добро што смо постигли и урадили губи смисао… Имали смо шансу и вечерас у Апатину, али то је спорт… Зато, идемо даље.
Д. П.

кикинда-куп

Трећи по реду, дводневни турнир за фудбалере рођене 2009. и млађе, „Кикинда куп” окончан је тријумфом ТСЦ из Бачке Тополе, који је у финалу, на Градском стадиону, савладао 3:1 екипу из Мађарске – будимпештански Ференцварош.

Пре тога у борби за треће место, суботички Спартак био је бољи од румунског УТА Арада, пета је ОФК Кикинда, шеста новосадска Војводина, а седма рускоселска Црвена звезда.

Пехар победнику уручио је градоначелник Кикинде Младен Богдан, а градски већник за спорт Александар Аћимов рекао је:

– И ове године смо као град подржали ову манифестацију, у нади да ће сваке године бити све масовнија и привући што више деце која играју, као што смо могли данас да видимо, на високом нивоу. Ово је за њих лепо искуство, а и лепу слику смо данас послали из Кикинде.

Милан Станковић, координатор турнира, још је додао:

– Због ванредних ситуација неке стране екипе су нам у задњи моменат отказале учешће, а и ове године осим на Градском стадиону утакмице су се играле и у Великом односно Руском Селу. Посећеност је била већа него претходне две године, а на утакмицама су могли да позавиде и велики евроски клубови. Овај турнир је већ традиционалан, а захваљујем се граду Кикинди, без њих и њиове помоћи не бисмо могли ништа да организујемо.

Трофеји су уручени и најбољем играчу, стрелцу и голману турнира.


Д. П. 

ѕудо

Кикиндски Џудо клуб Партизан, од јуче до сутра, организује тренажни камп, 19. по реду, а данас је, у „Језеру”, џудоке обишао градски већник за спорт Александар Аћимов.
– Ми смо угостили преко 300 џудиста из 11 држава и оно што ће они нама и грађанима Кикинде пда представе јесте усавршавање у џудо борилачкој вештини и надам се да ће се сви да осете гостопримиво у нашем граду. Учесници су смештени у Дому ученика и град Кикинда ће да им помогне да виде град. Посебно треба да истакнемо да смо примили госте из јужне српске покрајине Косова и Метохије, из Гњилана, и да ћемо за њих да припремимо једну туристичку туру да се осећају добро и да дођу и следећи пут. Сутра ћемо да их угостимо у цркви, да виде како то код нас изгледа. Пошто су они амбасадори, тамо доле, наше Србије, треба да их свестрано подржимо. Ово је једна велика спортска манифестација и ово ћемо да наставимо као једну традицију спорта и младости – рекао је Аћимов.
Надовезао се Светислав Вукмирица, директор клуба.
– Све ово што видите је импозантно, ради се одлично и овај начин рада даје могућности да такмичари достигну свој максимум. Свако дете које дође на татами жели да буде што боље. Једна крилатица каже да сваки дан будемо бољи од јучершњег, то је циљ. Неко жели да буде првак света, неко жели да живи здраво и да нађе место у нашем спорту. Није лако да се ради два пута дневно по 20 борби на дан и тако три дана. То значи пуно. Ову манифестацију ћемо да завршимо турниром у суботу, а очекујемо да доста такмичара остане и да доста још дође. То ће да буде 40. турнир, а од 2009. то је и меморијал „Драган Цигановић Цига”.

фудбал.-нафтагас-елемир-офк-кикинда-+-вфл

Данас је на распореду била једина пролећна радна среда у српсколигашкој „Војводини”, а ОФК Кикинда ремизирала је с Нафтагасом у Елемиру – 1:1.

У четвртом минуту Будаи је извео корнер, а највиши у скоку био је Чутовић и главом спровео лопту у мрежу за рано водство наших. Наставили су Кикинђани с добром игром, створили неколико изгледних прилика, погодили и стативу, али промене није било. Од средине провог дела, „Нафташи” су пребацили тежиште игре ближе голу ОФК Кикинде, међутим, осим једне полушансе, опасности није било по мрежу Бабаља. На супротној страни Станковић је у претпоследњем минуту полувремена био у стопостотној прилици, али на одмор се отишло резултатом 0:1.

У наставку, играло се без садржаја. Учинило се зато, све до 70. минута, да Елемирци не могу до изједначења, иако су имали више лопту у ногама. Тада је уследио продор Попова и саплитање од Чутовића, а с „беле тачке” Савановић је био прецизан, минут 72. Убрзо је ОФК Кикинда могла до нове предности, након корнера Стојанов био у прилици, али је голман домаћина Галин спасио Елемирце. И Бабаљ се пред нашим голом истакао после убачене, опасне лопте, а није свеједно било Кикинђанима још и након корнера у 79. минуту. Лопта је, ипак, завршила изван оквира, а мреже су мировале и до краја сусрета.

У суботу, од 16.30 сати, ОФК Кикинда на Градском стадиону дочекаће тим Борца из Шајкаша.

ОФК КИКИНДА: Бабаљ, Хромиш (Загорац), Чутовић, Молнар (Ђорђевић), Будаи, Ивановић (Стојанов), Станковић (Виловски), Васовић, Виола, Рафаел (Мојсиловић), Грковић.

Резултати 22. кола: Врбас – Борац 0:1, Нафтагас – ОФК Кикинда 1:1, Железничар – Нови Сад 3:1, Омладинац – Хајдук 0:1, Кабел – Слобода 2:0, Слога – Подунавац 0:2, Раднички – Бечеј 6:0, Војводина – Динамо 0:1.
ПОРЕДАК:
Хајдук 43, Слобода 41, Слога 39, Железничар 37, Нафтагас 34, ОФК Кикинда 34, Подунавац 34, Кабел 33, Омладинац 31, Динамо 30, Раднички 29, Нови Сад 29, Врбас 28, Војводина 21, Борац 17, Бечеј 7.
У 23. колу, у суботу и недељу, играће:
Бечеј – Слога, Слобода – Омладинац, Нови Сад – Нафтагас, ОФК Кикинда – Борац, Динамо – Раднички, Војводина – Врбас, Подунавац – Кабел, Хајдук – Железничар.

Д. П.

ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”
И на војвођанском „Истоку” одиграно је 22. коло, Црвена звезда, у Руском Селу, савладала је 5:1 (Кресоја, Попесков, обојица по двапут, Голијанин /к.у./) састав Долова, а Слобода, у Новим Козарцима, 5:2 (Француски двапут, Терзин, Мисић, Поповић /к.у./ – Ђукић, Кочиш) тим наковачког Полета док је великоселска Козара поражена 2:0 у Идвору од Полета.

офк-кикинда

Иако су све три опције биле у игри уз велики број прилика на обе стране, по четврти пут у другој сезони ривалства у српсколигашкој „Војводини”, ОФК Кикинда и инђијски Железничар ремизирали су. Минуле суботе 2:2 па је и игра бројки употпуњена будући да су досадашњи сусрети завршавали резултатима: 0:0, 1:1 и 3:3. Најбољи појединац меча Адам Виола истиче да су Кикинђани лоше ушли у меч.
– Гости су рано и олако повели после корнера и тада смо већ пали психолошки, а после другог гола чинило се да немамо никакве шансе. Међутим, говор шефа струке на одмору био је делотворан. Објаснио нам је где грешимо и мотивисао нас, а ми смо схватили да можемо да стигнемо барем до ремија. Публика, иако малобројна, дала нам је додатну снагу и успели смо да изједначимо, а после тога имали и стативу и још прилика за победу. На крају, ипак, били смо задовољни, пре свгега, јер смо показали карактер и то против, по многима, најјачег састава у лиги – каже Виола.
Тренер Душан Ђокић напомиње да је дерби оправдао очекивања.
– Ривал је имао велику предност након првог дела и то сасвим заслужено, јер створио је осим голова још и неколико зрелих прилика. После паузе успели смо да се консолидујемо и почнемо да презентујемо оно што радимо н тренинзима. Драго ми је што су сви видели да знамо да играмо озбиљан фудбал против најбољег тима у лиги, а то је, сигуран сам, Железничар – тврди Ђокић.
У јединој лигашкој радној среди, Кикинђани ће данас имати испит у Елемиру.
– Чека нас тешко гостовање, идемо да дамо све од себе, а од својих момака очекујем да и против „Нафташа” покажу залагање и карактер као и проткле суботе – јасан је Ђокић.
Д. П.

Резултати 21. кола: Бечеј – Војводина 0:2, Слобода – Слога 1:0, Нови Сад – Омладинац 2:1, ОФК Кикинда – Железничар 2:2, Динамо – Врбас 2:1, Подунавац – Раднички 2:1, Хајдук – Кабел 1:0, Борац – Нафтагас 1:5.
ПОРЕДАК: Слобода 41, Хајдук 40, Слога 39, Железничар 34, Нафтагас 33, ОФК Кикинда 33, Подунавац 31, Омладинац 31, Кабел 30, Нови Сад 29, Врбас 28, Динамо 27, Раднички 26, Војводина 21, Борац 14, Бечеј 7.
У 22. колу данас (16.30) играју: Врбас – Борац, Нафтагас – ОФК Кикинда, Железничар – Нови Сад, Омладинац – Хајдук, Кабел – Слобода, Слога – Подунавац, Раднички – Бечеј, Војводина – Динамо.

куглање

Куглаши Радничког изборили су пласман из Друге у Прву војвођанску лигу, пошто су, у Новом Бечеју, у доигравању били бољи – 5:3 од Новог елана из Србобрана. На тај начин, Кикинђани су се у поменути, претпоследњи, ранг надметања вратили након 19 година.

Д. П. 

стонотенисерии-(1)

Стонотениски клуб „Чарнојевић“, који окупља углавном основце, захваљујући ентузијазму појединаца подупртог разумевању и подршци друштвене заједнице, већ 16 година истрајава у афирмацији пинг-понга, колективно и  појединачно у континуитету нижући запажене резултате и на – државном нивоу

Рускоселци су до пре нешто више од деценију и по, љубав исказивали само према  месној фудбалској „Црвеној звезди”, до тада једином спортском колективу у селу. А потом се, у опсегу њиховог интересовања, изненада нашао стони тенис. Група ентузијаста, наиме, основала је СТК „Чарнојевић“, за трен окупила основце и започела не баш лаган ход ка потпуној афирмацији.

Марљив приступ тренинзима и вежбању, уз стручан тренерски ангажман адекватно дозиран исправним педагошким приступом – без вике и галаме, поступно је давао жељене резултате. Игор Радић тренер је у клубу од основања, а помоћник му је његов син Бранко (21), који је и играч.  Поносно казује да се стартовало од овладавања почетничким стонотениским елементима, да би се временом,  тачније 2017. године, стигло до – прволигашког статуса.

-Кренули смо суочени с мноштвом непознаница, размишљајући шта нам је чинити,  одлучни у намери да се ни по коју цену клуб не угаси, односно да постане стално свратиште овдашње млађарије – вели Игор. – Временом се, на срећу, дешавало нешто лепо. Укључили смо се у надметање на најнижем ниво, па из године у годину све више напредовали. Сада смо, у женској конкуренцији у друголигашком, а у мушкој у војвођанском рангу, с надом да нећемо дуго чекати повратак у елитну лигу државе, у којој смо, иначе, били четири године. Тренутно имамо око 30 регистрованих играча и играчица свих узраста…

Окосница такмичарских  састава су дечаци из девојчице из месне ОШ „Глигорије Попов“. Ту је и средњошколка Бианка Берта, као и студенткиња Рита Киш. Најбоље су играчице. Импонује њихова приврженост клубу.

У „Арсенију Чарнојевићу“ су поносни и на појединачне резултате својих чланова. Лана Фехер освојила  је треће место на Републичком основношколском  надметању. Десетогодишња Маријана Молнар је трећа на листи мини-кадеткиња Србије, док је у истом рангу годину дана млађа Ана Амановић четврта. Симона Ђурасовић (11) је међу дванаесторо најдаровитијих стонотенисерки у држави. Упоредо стасавају нови даровити пингпонгаши. Поменимо сестре Сару и Сању Божић, Петра Кецмана…Радић каже да је милина радити са малишанима, јер су савесни, лепо васпитани…

– Деца упијају сваку сугестију, а ако је потребно стотину пута ће поновити одређени потез само да њиме потпуно овладају – објашњава Радић – Видим да их је очарала целулоидна лоптица. Стиче се утисак да без пинг-понга не могу. Радује ме чињеница да су уз клинце на тренинзима и њихови родитељи, који су тако и неформални чланови клуба.

Присуствовали смо једном у од пет недељних тренинга у вечерњим часовима у сали сеоске основне школе. Маме и тате на трибини. Пажљиво прате шта се дешава на паркету, стрпљиво ишчекујући завршетак тренинга, па да децу поведу кући. У публици је  и „гост“ из Банатског Великог Села, Борислав Кецман, чији је син Петар заљубљеник у стони тенис, а тата не може а да не услиши наследникову жељу, све више и – потребу да буде активан стонотенисер. Разговарамо са Милицом и Миланом Амановић. Њихово троје деце – Јован (12), поменута Ана и седмогодишња Миа, будућност су клуба.Ту су и њихова браћа од стрица Александар (10) и Милан (11). Илдико Јојат је на тренинг довела седмогодишњу ћерку Лару, а уз њу је и четворогодишња Наталија, која ће се, поручује мама, чим мало ојача, латити рекета. Петнаестогодишња Лана Фехер је изузетно талентована, на понос оца Петера, који верује да ће и његов осмогодишњи син Андреј наставити сестриним стопама.

Игор Радић и његови сарадници наглашавају да надлежни у Кикинди, као и у Месној заједници, адекватно брину о клубу. Помиње у том смислу  и месну школу, у  чијој сали се одржавају тренинзи и мечеви. Помажу, у великој мери, и родитељи деце, чији су ентузијазам и пожртвованост – без граница.

ВЕРУЈЕМ ДА ЋЕ РУСКО СЕЛО У ДОГЛЕДНО ВРЕМЕ ЗА ПИНГ-ПОНГ БИТИ ОНО ШТО ЈЕ КЛЕК БИО И ОСТАО ЗА НАШУ ОДБОЈКУ – УБЕЂЕН ЈЕ НЕКАДАШЊИ ОДБОЈКАШ ПЕТАР ПЕРО НИКОЛИЋ, ЧЛАН УПРАВЕ СТК „АРСЕНИЈЕ ЧАРНОЈЕВИЋ“                                                                                                         

ДА ИХ ДРУГИ СЛЕДЕ

Рађање и опстанак овог узорног спортског колектива, закључујемо, поучан је пример како се и у другим сеоским срединама, а за добробит превасходно  младих, може покренути и усталити одређена спортска активност.Треба само да неко  осмисли, а потом и у потпуности реализује иницијативу, као што што су то пре 16 година учинили рускоселски прегаоци Јово Раичковић и Имре Кабок. Обојица су у међувремену преминули, а у њихову част у Руском Селу сваке године одржавају се два меморијална  стонотениска турнира.

ТРЕНЕР И ПРЕДСЕДНИК

Игор Радић је не само тренер, него и председник „Чарнојевића“. Око њега се, дакле, врти све у клубу. Један је, иначе, од најдаровитијих пулена чувеног стонотениског стручњака из Чоке Иштвана Сабоа. Из Остојићева је пореклом. Супруга му је Рускоселка, па отуд разлог зашто је породично гнездо свио у Руском Селу. Запослен је, на НИС-овој пумпи у Кикинди.

М. Иветић

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

одбојка

Поразом 2:3, у „Језеру”, од најслабије на тавели Бачке Паланке, у последњем колу трећег ранга, групи у којој се надмећу војвођански клубови, одбојкаши Северног Баната окончали су сезону на седмом месту лиге 12 клубова.

Д. П. 

стрелицарство

Кикиндски Аполо био је, на стадиону ЖАК-а, домаћин премијерног турнира „Мамут куп Војводине”.

Реч је о првом турниру у сезони на отвореном у метном стреличарству, стреле су одапињане с 50, 60 односно 70 метара, а наступило је 62. такмичарки и такмичара из 11 клубова Србије.

Резултати Кикинђана: Сара Замуровић и Михаило Танацков – бронза као сениорски мешовити тим, јуниор Давид Рице – злато олимпијски лук, јуниорка Ана Лукић – сребро олимпијски лук, ветеранка Снежана Замуровић – сребро голи лук, ветеран Борислав Станкић бронза олимпијски лук. Наступили су још сениор Јожеф Олах и ветеран Драган Чобић.
Д. П.

рукомет

У последњем колу лигашког дела сезоне у Б лиги, групи „Север-Центар”, рукометаши МРК Кикинде, у небитној утакмици за њих а важној за Врбашане који су се борили за останак у овом рангу, поражени су у Врбасу од истоименог тима, резултатом 34:30. Све је било јасно и пре последњег кола и почетка доигравања за пласман у Суперлигу, зрењанински Пролетер имао је осигурано прво место, а МРК Кикинда друго па су обе екипе изгубиле на последњим гостовањима, Зрењанинци у Ади.
Клуб из „Језера” у полуфиналном доигравању састаће се с београдским Лавовима, а играће се на две победе. Према календару такмичења, прво полуфинале на распореду је 23. или 24. априла у Кикинди, а узврат четири дана касније у Београду. Евентуална мајсторица за пласман у финале предвиђена је за 3. или 4. мај, опет у „Језеру”.
МРК КИКИНДА: Балабан 1, Цвијановић 4, Лисица 4, Трнинић 2, Јокић 4, Ћосић 2, Тодоров 1, Врговић, Китановић, Панић 9(1), Татари 3(1), Јовановић, Бошковић, Ковачевић, Максимовић.
Д. П. 

error: Content is protected !!