Спорт

Na današnji dan 22.11.1981.

На данашњи дан, 22. новембра 1981. године, из дворане „Језеро” остварен је први директан телевизијски пренос и то утакмице најбољих женских репрезентација Југославије и Румуније, а у оквиру трећег Балканског првенства у рукомету. Победила је Југославија, а учествовала је још и Бугарска те селекција Војводине коју је предводио с клупе Кикинђанин Мичурин Берар.

Пренос је остварила тадашња ТВ Нови Сад и био је емитован у читавој мрежи Југословенске радио телевизије која је тада окупљала шест републичких и два покрајинска ТВ центра, па је утакмицу уживо могло посматрати око 23 милиона грађана Југославије, а у уводу меча приређен је програм у којем је наступило КУД „Гусле”  и песник Мирослав Антић.

Počela Prva liga Srbije u sedećoj odbojci. Pobeda i poraz Feniksa

Почело је надметање шест клубова у Првој лиги Србије у седећој одбојци, у којем учествује и ОКИ Феникс, а Кикинђани су у Црвенки на првом турниру забележили победу и пораз. Феникс је савладао 3:0 тим Лакташа, а потом је изгубио резултатом 3:2 од београдског Смеча. Наредне првенствене утакмице Кикинђани ће играти на пролеће следеће године, а дотад их очекују наступи на два турнира (Београд и Бања Лука), који ће бити уприличени поводом 3. децембра међународног Дана инвалида.

ОКИ Феникс: Брандић, Будурин, Дебељачки, Ђапа, Марић, Михаљчић, Милошев, Стијеља, Влајков. 

Trener kikindskih džudista. Dogodine napad na vrh

Након завршетка дводневних борби у Суперлиги Србије са 12 клубова, џудисти кикиндског Партизана поделили су пето и шесто место с нишким Кинезисом. Тренер Владимир Крстеканић каже да је екипа на тај начин превазишла очекивања и премашила првобитни циљ – опстанак у елити.

– У београдској дворани „Шумице” и ове године наша Суперлига оправдала је карактер елитног надметања, а у то су се другог дана могли уверити и љубитељи нашег спорта који су били у прилици да гледају ТВ Арена тачније пренос на каналу Арена фајт. Ми смо наступили с младом, али талентованом екипом, а посебно нам је драго што смо намучили новог-старог првака Србије Црвену звезду. Све што смо приказали на дводневном надметању улива нам велики оптимизам за наредну годину када ћемо напасти сам врх Суперлиге – каже Крстеканић.

Осим такмичара: Растка и Михајла Анђеловића, Николе Тодоровића, Божидара Вучуревића, босанско-херцеговачког репрезентативца који је оставио и далеко најбољи утисак у редовима нашег клуба, потом Матеје Вукмирице, Боже Елезовића и Владана Живковића, део екипе у резерви били су и: Милош Ракин, Никола Исаков, Вељко Вишњеи и Тибор Калочањ.

Одбојкашице Кикинде 0230 вечерас су на свом терену поражене резултатом 3: 1 од НС волеј тима. По сетовима било је: 25:21, 26:28, 25:13, 25:19 за Новосађанке које су до овога кола заостајале бод за нашом екипом, а сада су овим успехом престигле на табели Кикинђанке. Наше одбојкашице седме су након шест кола, са по три победе и пораза, а у седмој рунди лиге гостоваће другој екипи Новог Сада.

У дербију осмог кола првенства Друге мушке рукометне лиге Војводине, између лидера Црвене звезде и до данас другопласираног РА Динама из Панчева, Мокринчани су тријумфовали резултатом 34:28 (16:15), задржавши тако максимални учинак у досадашњем делу сезоне. Није вечерас у Мокрину већ од средине наставка било недоумица када је реч о победнику, а у следећем колу Црвена звезда ће у Жабаљ, гостоваће тиму ЖСК-а, који је након овога кола трећи на лествици.

Црвена звезда: Алмаши 6, Кокот, Дражић 9(4), Дукатаров 2, Челекетић, Мајкић 1, Маркуш, Домазет 4, Векић 2, Голић, Марковић, Трнић 1, Миливојевић, Ковач 5, Ладичорбић 4, Малуцков.   

Додајмо још, рукометашицама ЖРК Мокрина, такође у Другој лиги РС Војводине, меч осмог кола у Оџацима против истоименог тима, који је првобитно био на распореду данас, померен је за петак.

Током кошаркашког викенда за нама, поразе су уписале кошаркашице кикиндске СО ЖКК у Првој лиги КС Војводине као и кошаркаши новокозарачке Слободе у рангу ниже мушке конкуренције, а победила је Велика Кикинда, која се као и Слобода, надмеће у Другој мушкој лиги КС Војводине.

Кошаркашице из нашега града изгубиле су 61:86 (12:24, 16:26, 15:16, 18:20) на свом терену од новосадског Пролетера и сада с једнаким скором победа и пораза 4-4, заузимају  четврто место табеле групе „А”, а предстојећег викенда гостоваће у Челареву истоименом тиму.

Слобода је у групи „А” свога ранга поражена 63:51 (16:13, 20:12, 15:10, 12:16) од Младости у Темерину, пета је на лествици с три победе и четири изгубљена меча, а у следећем колу чекаће тим Пролетера из Равног Села.

У групи „Б” Велика Кикинда као домаћа, била је боља 93:76 (20:19, 25:23, 20:18, 28:16) од „Радивоја Кораћа” из Руменке, остваривши тако трећу победу и, уз четири пораза, налази се на шестом месту табеле. У деветом колу Великокикинђани ће у госте Сивцу који је досад поражен у свих седам утакмица.

Окончана је полусезона и у Подручној фудбалској лиги „Зрењанин”, а оба наша клуба на јесењем опроштају уписали су поразе. Наковачки Полет изгубио је 5:2 у Банатском Деспотовцу од Младости, а мокрински Делија од Баната у Ченти, било је 7:1 за домаћина.

Полет је у Деспотовцу повео преко Зорића, средином првога дела, али домаћин је убрзо изједначио, почетком наставка и начинио преокрет, а онда у следећем минуту и повисио на 3:1. Зорић је опет био стрелац за Наковчане, али до краја Младост је с још два поготка оверила победу. Мокринчани су у Ченту отишли с голманом и шесторицом играча у пољу, до одмора било је 5:0 за Банат, који је у наставку постигао још два гола, а ближе крају Врачев је погодио за Делију и био је то коначан резултат.

Полет, који на крају сезоне жели пласман на војвођански „Исток”, презимиће на трећем месту с 30 бодова, седам мање од лидера српскоцрњанске Будућности и бодом мање од друге меленачке Русанде. Делију пак чека борба за опстанак, а Мокринчани ће марта наредне године у пролећном делу сезоне стартовати са 13 бодова и 14. позиције, прве испод тренутне црте испадања. Две екипе испод Мокринчана већ су отписане: АСК из Арадца и Крајина из Крајишника, сакупили су по три бода.

Осим Суботице, млади пливачи Велике Кикинде овога викенда наступили су и на митингу „Куп Панчева” на којем су у конкуренцији 33 клуба (30 из Србије и три из БиХ) у поретку, по броју освојених медаља, заузели четврто место. Узели су их Великокикинђани 27 (18 златних, четири сребрне и пет бронзаних). Усто, Матија Торњански најуспешнији је такмичар на овом митингу у мушкој, а Теодора Станчић у женској конкуренцији, у својим узрастима. Осим њих, медаље разнога сјаја, неки и по више, освојили су још и: Алекса Коцкар, Вук Карановић, Милош Менда, Лука Ђукић, Миња Балинт и Петар Савић.

Џудусти кикиндског Партизана нису успели да се домогну бронзане медаље у дводневном такмичењу Суперлиге Србије. После јучерашњих мечева, у београдским „Шумицама” Кикинђани су данас поражени у банатском дербију од зрењаниског Пролетера резултатом 4:1 у борбама. У прве две борбе Зрењанинци су повели 2:0, неизвесност је вратио Божидар Вучоровић, иначе босанско-херцеговачки репрезентативац који је у овогодишњем првенству Србије наступио за кикиндски клуб, смањивши на 2:1, али је онда Вукмирица ипоном поражен од Зрењанинца Булаје и Пролетер је тако стигао до бронзе, па је последња пета борба у овом мечу била небитна.

И Новосадски џудо клуб, који је био бољи 3:2 од нишког Кинезиса, стигао је до трећег степеника победничког постоља. Зрењанинци и Новосађани поделили су на тај начин треће и четврто место, оба тима узела су бронзе, а Партизан је на деоби петог и шестог места с Нишлијама.

Нови стари-првак, у такмичењу 12 наших најбољих клубова, постала је београдска Црвена звезда. „Црвено-бели” су у великом финалу били бољи од ОЏК Београда – 3:2.

Данас су одигране преостале утакмице 15. кола Војвођанске фудбалске лиге „Исток” чиме је завршен јесењи део сезоне, а у локалном дербију у Руском Селу, Црвена звезда је савладала ЖАК-а, док су новокозарачка Слобода односно великоселска Козара, нарочито првопоменута екипа, оствариле високе победе на гостовањима.

Слобода се тријумфом од 7:1, у Идвору над Полетом, позиционирала на другом месту табеле и ту ће презимити с два бода заостатка за водећом ОФК Кикиндом. Рано је Хованец (на слици горе) донео предност Новокозарчанима, а потом и удвостручио предност. Галић је повисио на 3:0, а пред одмор с пенала прецизан је био и Врбачки. Тада су домаћини остали с играчем мање, због искључења, а у наставку Галић је стигао до хет-трика повисивши на 6:0, али није се ту зауставио већ је погодио и четврти пут, да би Идворани пред крај сусрета, тада с двојицом играча мање, ублажили пораз – 1:7.

У дербију Рускоселаца и кикиндских „жутих мрава” у првом делу није било голова, а гости су били ангажованији. У наставку обрнута слика, али тада је Црвена звезда, ипак, и затресла мрежу ЖАК-а. Корнер је у поседњем минуту извео Кресоја, скочио је близу прве стативе Попесков (на слици у средини) и главом донео радост домаћинима.

Козара је у Ботошу двапут водила, а Омладинац је стизао до поравнања. Ипак, с још три гола ближе крају меча, Великоселци су стигли до бодова. Поготке за Козару постигли су: Ратко (два гола, на слици доле), Мисић, Ердељан и Лабус.

ОФК Кикинда, након јучерашње победе од 10:0 на свом терену над Пролетером из Банатског Карловца, прошла је, дакле, прва кроз јесењеи пролазни циљ с 36 бодова. Рекли смо већ, Новокозарчани ће зимовати као други с 34, а Рускоселци су четврти с 28. Великоселци заузимају седмо место и сакупили су 21 бод, а ЖАК је 12. на лествици са 17 бодова.

Наставак првенства предвиђен је за други викенд марта наредне године.

error: Content is protected !!