Женска АРКУС лига: Јесењи опроштај за заборав, тежак пораз Кикинђанки под Букуљом

Потајно су веровале рукометашице Кикинде да ће на јесењем опроштају у АРКУС лиги остварити повољан резултат у Аранђеловцу, наду је подгревала и изјава њихове тренерице Драгане Карановић након пораза у „Језеру” од Крагујевчанки пре седам дана да и њена екипа може некога изненадити на страни баш онако како су то, према њеном мишљењу, чиниле гостујуће екипе код нас на северу Баната, али рукометашице Бекамента биле су вечерас под својом Букуљом немилосрдне – 37:26. Већ на полувремену, када је семафор показивао 21:16 за Аранђеловчанке, било је јасно да Кикинда нема шта да тражи у Шумадији, а друго полувреме само је то потврдило у још драстичнијој мери па је на конту Кикинђанки уписан и пети узастопни пораз од седам колико их је укупно наша екипа доживела ове јесени.

Тако ће Кикинда паузу у такмичењу до 28. јанура наредне године, за када је планиран наставак првенства у женској АРКУС лиги,  провести с пет освојених бодова, после две победе и ремија, што ју је поставило на претпоследње или последње место, остаје да сачекамо комплетирање овога кола, као засад најугроженији тим којем прети испадање. Ту је и Панчево такође с пет бодова, али још увек и утакмицом мање, а управо ће Панчевкама, поменутог јануарског датума, наша екипа гостовати у првом колу наставка шампионата.

Са или без тренерице Драгане Карановић на клупи, остаје да се види… Анализа у управи клуба уследиће сигурно, а до тада подсетимо само да су под командом ове стручњакиње Кикинђанке последње бодове уписале победивши на свом терену нишку Наису 20. октобра у шестом колу. Пре тога Кикинда је ремизирала у „Језеру” са Железничаром и у првом колу победила Панчево.

ЖОРК Кикинда: Матић, Ал. Чубрило, Степановић, Радаковић 7(2), Ердељан 1(1), Сивчев 2, Ан- Чубрило, Балабан, Латиновић, Попадић, Чочај 8(2), Перовић 1, Н. Чубрило, Живков 5, Новаков 2.