ЖАК прегурао први меч без публике: Радивојац дириговао и погодио

Прву од три утакмице на Вашаришту без публике, ЖАК је данас решио у своју корист и то против директног ривала за опстанак на војвођанском „Истоку”. У дербију „доњег дома” резултатом 2:0 „Жути мрави” савладали су последњепласирано Јединство из Качарева, умакавши му шест бодова.

У 21. минуту Радивојац је пронашао слободног Мињу Ратка који је с двадесеtак метара одмереним ударцем погодио за вођство. Ређале су се прилике ЖАК-а, а најзрелија била је у 77. минуту када је Радивојац све одрадио, а Кочиш промашио немогуће, заправо погодио је стативу изблиза иако је био сам и неометан, а мрежа Качареваца практично небрањена.

Казна ипак није уследила, голман Живков иначе био је без посла, а најбољи појединац сусрета капитен Владимир Радивојац, баш по заслузи, крунисао је одличну партију након полуконтре и соло продора, поставивши коначан резултат четири минута пре краја.

ЖАК: Живков, Кнежевић, Ратко (Баба), Кочиш (Стојков), Утржен, Терзин, Радивојац, Пенавски, Детари (Пецарски), Дрљача, Бербаков.

Подсетимо, јуче је, у овом 18. колу, ОФК Кикинда поражена 1:0 у Влајковцу од Јединства, Слобода је у Новим Козарцима победила 5:1 великоселску Козару, а рускоселска Црвена звезда ремизирала је без погодака у Ковину с Радничким.

ОФК Кикинда водећа је са 42, али сада са само бодом више од друге Слободе, а и даље има четири вишка у односу на карађорђевачко Јединство. Звезда је пета с 32, Козара 11. с 22, а ЖАК 12. на табели са 17 бодова.