Војвођански „Исток”: Станаћев дириговао за славље Слободе против Козаре

У заосталој утакмици шестог кола војвођанског „Истока”, новокозарачка Слобода, на „Илији Пантелићу”, резултатом 2:0 савладала је великоселску Козару.

Галић је у 44. минуту, из слободног ударца, донео предност домаћину. Ћулибрк је претходно оборен готово на самој ивици казненог простора, а Галић је ниским и одмереним шутем погодио, делимично и зато што зид гостију није био добро постављен. На супротној страни у надокнади, Б. Бунић тукао је, такође из прекида, с нешто веће удаљености под пречку, али је ветеран Атлагић избио лопту у корнер.

Након бесадржајног првог полувремена и успаванке без темпа и живости, ритам је у наставку диктирао Војислав Станаћев, стварајући и шансе саиграчима. Средином другог дела, зрела прилика за Ковачевића, а и резервиста Лабус двапут је у последња два минута меча, пред судијски додатак, имао стопостотне шансе. Слобода је у осмом минуту надокнаде, ипак, стигла до овере победе. Станаћев је кратко проиграо Ковачевића који се прошетао казненим простором и ставио тачку.

После комплетиране шесте рунде, Слобода је осма с девет бодова, а Козара позицију ниже и с бодом мање.

Слобода: Атлагић, Богојевић, Марковић (Радулашки), Ћулибрк, Галић (Лабус), Поповић, Станаћев, Ђорић (Зељковић), Ковачевић, Д. Ћосић (Лисица), Вокић.

Козара: Ми. Француски, Јелача (Томић), Лисица, Рофа, Б. Бунић, Јовандић, Латиновић (Бурсаћ), Петровић, Н. Ђаковић, Кочиш, Ма. Француски (Мисић, М. Бунић).