У знаку фудбалске грознице: Размена сличица на тргу недељом

слицице

Светско првенство у фудбалу се захуктава. Већ по обичају, Панини је објавио албум са самолепљивим сличицама фудбалера који наступају на овом мундијалу.

Нови формат од 48 репрезентација учесница, донео је и већи број сличица за пупуњавање, укупно 980. Ипак то није поколебало кикиндске колекционаре да и овај пут покушају да попуне своје албуме. Ако знамо да једна кесица са 7 сличица на трафици кошта 150 динара, за попуну, под условом да нема дупликата, потребно је издвојити више од 200 евра.

С обзиром на то да су дупликати неизбежни, наши суграђани се сваке недеље у 18 часова окупљају код фонтане на Тргу и размењују сличице. Родитељи доводе малишане, али има ту и времешних суграђана којима је овај хоби пасија још од малена. Сваке недеље број размењивача сличица је све већи.

Уз препознатљиво “ову имам, а ту баш немам” следећи сусрет сакупљача сличица заказан је за наредну недељу у исто време, на истом месту.

Н. С.

error: Content is protected !!