Лепа сарадња, започета пре много година, обновљена је ових дана – полазници Хуманитарног театра „Гусани у магли“ прикључили су се корисницима Центра за пружање услуга социјалне заштите „Наша кућа“ у припреми инклузивне представе.

– Представу смо почели да радимо пре годину дана, на иницијативу наших корисника који су дали идеју и са нама написали текст. „Вулканизерска драма“ је прича о ситуацијаама из живота онако како их они виде. Радња се дешава у вулканизерској радионици јер један од наших корисника заиста има вулканизерску радњу. Имамо 12 глумаца и сада су нам се прикључили и чланови „Гусана у магли“, што нас је све веом обрадовало. Они су наши стари сарадници, оплеменили су нас умећем и знањем и додали представи још лепшу енергију. Увек је добро да се неко укључи, да наши корисници виде да су неком драги и корисни и да неко подржава њихов рад – каже Јелена Јанкелић, социјални радник у Центру.

Сарадња Хуманитарног театра „Гусани у магли“ и Центра започета је пре више од десет година. Када је рад Театра обновљен, једна од првих веза које успостављају је управо са овом установом.
– У представи учествују четири полазнице старије глумачке групе. У припрему сценографије, реквизита и костима укључили су се и полазници наше ликовне секције. Посебно нас радује што помажемо инклузију јер корисници Центра су део друштва који не смемо да занемаримо. Увек имају сву нашу подршку – рекао је директор Театра, Стефан Остојић.

Заједничке пробе одржавају се, већ месец дана, у просторијама Центра.
– У представи играм самог себе. Јако ми се свиђа овај рад и велика ми је част да глумим у представи – каже Зоран Савичић.
Његова другарица, Светлана Калинов, такође је задовољна сарадњом са новим актерима представе.
– Ја играм Зоранову другарицу. Јако лепо радимо, волим да учествујем у представама јер ме то испуњава.

Марија Бутер је трећи разред Гимназије „Душан Васиљев“ и полазница је глумачке радионице Театра „Гусани у магли“.
– После јавног часа у Театру ово нам је први већи пројекат ван њега – каже Марија. – Први пут радим са корисницима „Наше куће“. Веома су пријатни, имају много талената. Жао ми је што људи имају предрасуде јер су и њима потребни пријатељи.

„Вулканизерска драма“ биће премијерно изведена у четвртак, 11. маја, од 19 сати, у Дечијем позоришту „Лане“. Улазница је добровољни прилог намењен куповини сублимационог штампача, за потребе активности у Центру.

Представа ће имати и репризе, а планирана су и гостовања. Тако ће ова лепа сарадња пружити прилику свима који то желе да подрже ове младе људе који са великим ентузијазмом и радошћу припремају своју „Вулканизерску драму“.
У Центру за пружање услуга социјалне заштите, „Нашој кући“, радости никада не недостаје. Данас је, ипак, било још више јер се са узбуђењем чекао Деда Мраз који је, са Снежном краљицом, донео корисницима новогодишње пакетиће – дар Града. У посету је стигао градоначелник, Никола Лукач, за којег је припремљен посебан дочек и поклони.
нам мотив више да још боље радимо. Захваљујем запосленима на посвећеном раду. Град све чини да унапреди садржаје и да корисницима боравка омогући нормалнији и лепши живот, да се и они и њихови родитељи овде лепше осећају – рекао је Лукач.
– Нова година је период када волимо да се окупимо, а данас славимо све лепо што нам се догодило. Празници су нам јако значајни и много им се сви овде радујемо. Захвални смо за пакетиће и посету градоначелника – рекла је Николета Чујић.
Светлана Калинов, корисница дневног боравка пожелела је да упути честитке поводом предстојећих празника.