Pobede Novokozarčana i Velikoselaca, u nedelju na terenima: OFK Kikinda, Ruskoselci i ŽAK

Novokozaračka Sloboda, u 12. kolu Vojvođanske lige „Istok” ostvarila je još jednu pobedu na svom „Iliji Panteliću”, zadržavši tako maksimalni učinak kao domaćin, a bodove je upisala i velikoselska Kozara.

Sloboda je za nijansu teže nego što je bilo očekivano, savladala Borca iz Starčeva, rezultatom 2:0. Poveli su „belo-plavi” pogotkom kapitena 36-ogodišnjeg Slavka Ćulibrka, udarcem glavom u 17. minutu, kada ga je centaršutem idealno pronašao Stanaćev. Gosti su do odmora jedanput zapretili, a na početku nastavka usledila je serija promašaja Slobode, Galić, Stanaćev i Rusić, u odličnim situacijama, bili su neprecizni. Iako je prikazala igru bez blještavila, pobeda Slobode, lidera na tabeli, niti u jednom trenutku nije bila pod upitnikom, naročito od 70. minuta kada je Ćulibrk i drugi put bio precizan, opet glavom, tada nakon ubačene lopte iz prekida Popovića.

Sloboda: Živkov, Bogojević, Ćulibrk, Galić, Popović, Rusić (Kozić), Hovanec, Ćosić (Lisica), Stanaćev (Radulaški), Vokić, Kovačević (Vrbački).

U Banatskom Velikom Selu, Kozara je jedini pogodak protiv Jedinstva iz Vlajkovca, postigla u 19. minutu. Prethodno je F. Tomić prošao do desnom boku i odigrao povratnu loptu koju je Ilija Erdeljan prizemnim udarcem poslao u mrežu gostujućeg golmana za 1:0. Imali su Velikoselci još nekoliko prilika za golove, ali je do kraja rezultat ostao nepromenjen.

Kozara: M. Đaković, F. Tomić (Čudanov), Terzin, Bjelanović, M. Bunić, Ratko (Latinović), B. Bunić, Erdeljan (V. Tomić), Misić, N. Đaković, Labus.

Preostala tri naša kluba: OFK Kikinda, Crvena zvezda i ŽAK, igraće u nedelju od 13.30 sati. Tim s Gradskog stadiona gostovaće u Omoljici, Ruskoselci u Perlezu, a ŽAK će dočekati Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...