Према подацима Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ), Кикинда је до 12 сати била најтоплији град у Србији са измерених 36 степени, док је на Копаонику забележено свега 21 степен.
Топлотни талас не попушта и према најавама, трајаће током викенда и почетком наредне седмице, уз сунчано и веома топло време и температуре које ће у већини места ићи од 35 до 39 степени.
РХМЗ упозорава и на повећан ризик од пожара на отвореном, посебно у подручјима где је земљиште већ суво и без довољно падавина.