Кикиндa је седиште старих заната у Војводини који се развијају јер има највише сертификованих занатлија. У прилог овој тврдњи стоји и чињеница да је на конкурсу за доделу субвенција за очување и развој традиционалних заната у Србији у 2023. години које расписало Министарство унутрашње и спољне трговине, чак петоро суграђана добило средства. Новац се делио по два основа за запошљавање радника и за промоцију производа и услуга традиционалних заната, кроз организацију радионица и обука едукативног карактера, намењених другим привредним субјектима или заинтересованим особама.
Тако су Мирна Рацков, опанчарка и власница занатске радње „Маца папучарица“, Данијела Јеринкић, која се у оквиру своје радње „Фрајла“ бави производњом тканина, Александар Ронто, сарач и власник радње „Ронто“ и Давид Јаковљевић који се у радњи „Даркаст студио“ бави производњом имитације накита и сродних предмета, добили по 240.000 динара за запошљавање по једног радника. Како стоји у конкурсној документацији максимално трајање овог пројекта је три месеца.
Иконописац Сандра Станковић, власница иконпоисне радње такође је добила средства у износу од 582.000 динара и пројектом је предвиђена сарадња са фабриком „Тоза Марковић“ за организовање радионица и обуку едукативног карактера.
Стари занати су нископрофитне делатности, а у многим случајевима и непрофитне, али су веома битне за очување културне, материјалне и нематеријалне баштине у нашој земљи, тако да је помоћ која се добија на конкурсима Покрајине и Републике веома важна за њихово очување.