Војвођански „Исток”: Реми Слободе, на „Илији”, с Перлежанима

Од пет наших екипа на војвођанском фудбалском „Истоку”, данас је у оквиру 20. кола играла једино новокозарачка Слобода која је на свом „Илији Пантелићу” ремизирала 2:2 са Војводином из Перлеза. У овој сезони незгодни гости брзо су потврдили тај епитет, повели су у седмом минуту након што је десна страна дефанзиве домаћина слабо реаговала и дозволила Голијанину да најпре уђе у казнени простор, а онда лагано и поентира. Ближе омору, у 33. минуту, било је 0:2. Опет је поготку гостију претходила недовољно жустра реакција одбране Новокозарчана, тада на левој страни терена. Уследио је идеалан центаршут А. Шушњара и мат Митића.

Много боља игра Слободе у наставку, али то су домаћини до краја тек делимично наплатили. Перлежани су се у више наврата спасавали и штета је што Новокозарчани нису раније барем смањили резултат па би можда тако стигли и до сва три бода. Овако, Лисица, који је у наставку ушао у игру, одлично је продро у 79. минуту, ушао у шеснаестерац Војводине, а онда га је оборио стрелац другог поготка за госте – Митић. Немања Врбачки био је сигуран из казненог ударца, а тренер Слободе Митровић до краја још једанпут погодио је са заменом. У игру је близу краја убацио Милоша Лабуса који је недуго потом, у првом минуту судијског додатка, с 40 метара лобовао гостујућег голмана Савића.

Када се очекивао последњи покушај Слободе за преокрет, уследио је инцидент без потребе. У гужви и кошкању, резервни голман Перлежана Ђорђе Миклић залетио се с клупе и карате ударцем ногом ударио Лабуса, срећом не у главу већ у раме. Све се ипак смирило, а Лабус је имао среће и није теже повређен.

Слобода: Ћирић, Хованец, Богојевић, Ћулибрк, Галић (Лабус), Поповић, Врбачки, Станаћев, Вокић, Ћосић (Лисица), Ковачевић.