Vojvođanski „Istok”: Remi Ruskoselaca s Karađorđevčanima, ključna pobeda Kozare u Omoljici

U preostalim utakmicama 21. kola vojvođanskog „Istoka”, ruskoselska Crvena zevzda na svom je terenu remizirala 2:2 s Jedinstvom iz Banatskog Karađorđeva, a velikoselska Kozara pobedila je 1:0 Mladost u Omoljici.

Kresoja je, u Ruskom Selu, u 23. minutu izveo korner, a štoper Aleksandar Laništanin s desetak metara volejom prosledio loptu u mrežu za vođstvo Zvezde. Brzo su uzvratili gosti, Kujundžić je tri minuta kasnije zaobišao golmana Kosturanova, dao malo jači for, ali je iz drugog plana do lopte stigao Bajić i poravnao. Stefan Kockar u 34. minutu ušao je u kazneni prostor gostiju, lažnjakom se oslobodio čuvara i iskosa pogodio suprotnu malu mrežu, ali na početku nastavka Jedinstvo je drugi put izjednačilo. Posle kornera Zekanovića, Laništanin je želeo da izbije loptu, ali je zatresao vlastitu mrežu. Gosti su stezali obruč no bez konkretnog učinka pa do kraja više nije bilo promena.

Na jugu Banata u derbiju za opstanak, Kozari je bodove doneo Jovan Runjevac, pogodio je već u uvodu meča. Početkom nastavka Velikoselci su ostali s igračem manje, isključen je Misić, a kasnije crveni karton dobio je i M. Bunić, ali i domaći igrač.

OFK Kikinda je vodeća na tabeli sa 48 bodova, tri više od novokozaračke Slobode i karađorđevačkog Jedinstva kod kojeg će Kikinđani u goste u subotu. Ruskoselci su sada peti s 36, Kozara je 11. s 25, a ŽAK 12. na lestvici s 23 boda.

Osim pomenutog derbija proleća između Jedinstva i OFK Kikinde, narednog vikenda, Novokozarčani će dočekati Proletera, iz Banatskog Karlovca, a Velikoselci Vojvodinu iz Perleza dok će ŽAK, treći i poslednji put bez publike, odmeriti snage na Vašarištu s Mladošću.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...