Војвођански „Исток”: Петица Слободе против Козаре, пораз ОФК Кикинде, реми Рускоселаца

У великом дербију Слобода је у Новим Козарцима савладала 5:1 Козару и приближила се лидеру ОФК Кикинди на бод заостатка пошто су Кикинђани поражени 1:0 у Влајковцу од Јединства. Још је рускоселска Црвена звезда ремизирала без голова у Ковину с Радничким.

Великоселци су први запретили на „Илији Пантелићу”, чак две изгледне прилике нису у уводу реализовали, најпре Јовандић па Мисић, а на супротној страни млађани Немања Ковачевић вођа навале Слободе, иначе Великоселац, у 23. минуту ушао је у казнени простор, имао је и Бјелановића на леђима, али је издржао дуел и потом савладао голмана гостију.

Пет минута касније Немања Врбачки ослободио се двојице чувара и искоса дуплирао предност Слободе, а убрзо је на другој страни, након корнера Теодор Бјелановић главом смањио.

Два минута пре одмора, после корнера Поповића и пошто је лопта с прве „преглавана” на другу стативу, Дејан Ћосић изблиза је био присебан и повисио на 3:1. Почетком наставка, у 53. минуту, Ковачевић је одличну партију крунисао својим другим голом и практично тада је већ осигурана победа Новокозарчана. Млади Великоселац у бело-плавом дресу Слободе високо је скочио и забио главом. Тачку је ставио Врбачки, такође двоструки стрелац, у 73. минуту након брзе акције Лисице, још једног Великоселца у мајици Слободе – трећег уз млађаног Лабуса, и његове повратне лопте пред врата гостију.

– Најважније је што је дерби протекао у фер игри. Све је било чисто и то ми је посебно драго. Козара је боље ушла у меч, могла је и повести, али смо ми након тога одиграли добро и заслужено славили резултатом који је изненађујући – рекао је након меча Слободан Митровић, тренер Слободе.

Владимир Китановић кормилар Козаре био је, дакако, разочаран:

– Овај тежак пораз плод је незалагања, али и наших почетничких грешака, јер јасно је да по квалитету не заслужујемо овакав резултат. Остало ћу сигурно рећи мојим играчима у свлачионици.

Слобода: Ћирић, Хованец, Богојевић, Ћулибрк, Галић (Благојевић), Поповић, Врбачки (Радулашки), Станаћев, Лабус (Вокић), Д. Ћосић (Б. Ћосић), Ковачевић (Лисица).

Козара: Ми. Француски (М. Ђаковић), Терзин, Бјелановић, Б. Бунић, Јовандић, Мисић, Петровић, Момчилов (В. Томић), Ма. Француски (Рофа), Чуданов, Руњевац (Латиновић).

ОФК Кикинда је на југу Баната нападала, али без учинка. Све је изгледало јалово па би и бод био по мери Кикинђана будући да је Јединство из Банатског Карађорђева поражено на свом терену од Перлежана те је овако остало на заостатку од четири бода. Но, лидер је у Влајковцу испустио и реми, примивши гол седам минута пре краја.

Леп излет на југ Баната имали су пак Рускоселци, али нешто западније – у Ковину. Одиграли су без погодака с Радничким, а у тврдој утакмици били су чак ближи победи, за три зрелије прилике.

Сутра од 15 сати, ЖАК ће на Вашаришту, без публике, дочекати Јединство из Качарева.