Српска лига „Војводина”: ОФК Кикинда стартовала победом

Фудбалери ОФК Кикинде победом од 2:0 над Војводином из Перлеза, стартовали су данас у новој сезони Српске лиге „Војводина”.
Из прве опасности домаћин је повео. Лолић је извео корнер, Бељић тукао главом, а лопта је погодила гостујућег Чижика и завршила у мрежи Перлежана.
До одмора Мојсиловић је покушао из слободног ударца, међутим лопта је отишла мало повише пречке. И Ковачевић у надокнади првога дела опробао је ударац, али у голмана гостију.
У наставку, у 54. минуту Мирков је са средине игралишта одиграо према Молнару који је истрчао дугу деоницу и потом у правом тренутку упутио приземан ударац у супротан угао.
Двадесетак минута касније први и једини покушај прескромних и дефанзивно оријентисаних гостију, Јоњев је шутирао, али слабо. У судијском додатку још је Мирков могао украсити премијеру, лепо је затегао с 25 метара, али замало изнад оквира.
ОФК КИКИНДА: Опарница, Бељић, Ковачевић (Ивановић), Молнар, Вељовић, Мојсиловић (Лукић), Прерадов (Петровић), Виола, Рафаел (Мирков), Стокић, Лолић Виловски).
Д. П.

ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”
Нова сезона отпочела је и у рангу ниже – Војвођанској лиги „Исток”, а две од четири наше екипе играле су данас. У Банатском Карловцу, рускоселска Црвена звезда победила је 4:3 Пролетера, троструки стрелац био је Кресоја уз погодак Попескова, а у Новим Козарцима Слобода и Младост из Омољице одиграле су без голова. Сутра ће у накову Полет дочекати меленачку Русанду, а великоселска Козара гостоваће Борцу у Старчеву.