Српска лига „Војводина”: ОФК Кикинда наставила низ без пораза

У шестом колу српсколигашке „Војводине, у голеади и садржајном сусрету, ОФК Кикинда је ремијем, 3:3, у Инђији са Железничаром, наставила низ без пораза, уз две победе, ово је четврти нерешен резултат Кикинђана ове сезоне.
Већ у уводним минутима Ивановић је оборен пред казненим простором домаћина, а Мирков, који је у после дуго времена био стартер, распалио је по лопти која је, готово по средини гола, затим завршила у мрежи домаћег голмана. У 19. минуту поравнали су Инђијци, након што је убачена дуга лопта у шеснаестерац Кикинђана нико од наших дефанзиваца није реаговао па је Ивеља то рутински искористио. Још једна дуга лопта могла је бити кобна по ОФК Кикинду, после које је дошло до жестоког судара голмана Опарнице и домаћег Ковачевића, а онда је досуђен и казнени ударац за Железничар, али је изостао преокрет. Пенал је, након петнестоминутног прекида, Матијевићу одбранио Опарница, а онда и одбитак Димитрову. Кобна је пак ова ситуација била за Ковачевића, с тешком повредом завршио је у болници, а и Опарница је након одбрањеног пенала замењен Француским. У деветом минуту судијског додатка, Вељовић је одлично центрирао, а Петровић ударцем главом савладао домаћег голмана, међутим два минута касније ново поравнање, Радман се снашао у гужви крај смушених дефанзиваца ОФК Кикинде, а убрзо је арбитар, после 12 мунута надокнаде, одсвирао крај првога дела, иако је само прекид трајао 15 минута.
У наставку прокрет, убачена лопта домаћина у казнени простор на 15 метара, изостала је реакција Кикинђана и Радман је погодио за 3:2. Ново изједначење у 66. минуту креирао је наш резервиста Виола. С велике удаљености, искоса, у жељи да центрира преварио је, иначе, лошег голмана домаћина и, испоставило се, поставио коначан исход.
ОФК КИКИНДА: Опарница (Француски), Лукић, Бељић, Мирков (Ковачевић), Ивановић, Вељовић (Б. Мојсиловић), Петровић (Молнар), Стокић, Црнојевић (Виола), Прерадов, Лолић.
Д. П.

ВОЈВОЂАНСКИ „ИСТОК”

Три од четеири наше екипе данас су играле у Војвођанској лиги „Исток”, а нити једна није победила. Слобода је у Новим Козарцима, шокантно у шестом минуту надокнаде, просула два бода, ремизиравши 3:3 с БАК-ом из Беле Цркве. Поготке за Слободу постигли су: Мисић, Галић и Јовандић. У Влајковцу, наковачки Полет поражен је 3:0 од Јединства, а у Житишту, великослеска Козара изгубила је 2:1 од Бегеја. Козарин Томић најпре је постигао аутогол, а ближе крају и погодак за Великоселце. Сутра, од 16 сати, у Руском Селу, Црвена звезда чекаће Јединство из Банатског Карађорђева.