Мушка АРКУС лига: Изостало изненађење у крагујевачком „Језеру”

Рукометаши Кикинде поражени су од Радничког и трећи пут ове сезоне, након јесењег неуспеха у лиги потом и у Купу Србије, тада оба пута у кикиндском „Језеру”, сада и у Крагујевцу. Вечерас у крагујевачкој дворани „Језеро” изостало је изненађење, иако су Кикинђани били близу подвига. На крају: Раднички – Кикинда 27:26. Водила је Кикинда у првом делу на тренутке и уверљиво, а на одмору имала предност од два гола – 16:14. Последњи пут екипа из нашега града била је у плусу на самом крају 48. минута – 23:22. Раднички је потом први пут на мечу изједначио, а у прво вођство стигао је 10 и по минута пре краја сусрета.

Успевала је Кикинда да поравна резултат још у два наврата, али 40 секунди пре краја домаћи играч Мутавџић пресудио је поготком с крила за коначан исход у корист свога тима који је, ушушкан у средини табеле, овај меч одиграо без резултатског оптерећења.

За осам дана, 26. марта од 18 сати, Кикинда, која је сада пала за једно место, 12. је на табели односно трећа одоздо и истовремено друга испод црте спаса, дочекаће Југовића из Каћа, једног од ривала за опстанак.

МРК Кикинда: Балабан, Кукић 1, Стојановић 1, Босанчић, Лисица, Трнинић, Ђукић, Мишков (2 седмерца), Шијан 10, Врговић 2, Панић, Ракић 6, Комарек 4, Илијин 2, Гаћиновић (11 одбрана).